Hakkımızda

Tasarımlarımızın ham maddesi: Dövme Demir
Ferforjenin ana malzemesi olan dövme demir, bir diğer demir çeşidi olan dökme demire göre çok daha düşük karbon içeriğine sahiptir. Sert, korozyona çok dayanıklı, dövülebilen, kolayca kaynaklanabilen bir demir alaşımıdır.
Demir, elimizde hayat buluyor.
1977 yılından bugüne demire hem şekil hem hayat veriyoruz. Babadan oğula aktarılmış olan miras niteliğindeki kıymetli öğretiler sayesinde, 20 zanaatkarı aşkın atölye ekibimizle demire ruhunu üflüyor, soğuk ve sıcak işleme yöntemiyle ferforjeyi birbirinden şık ve fonksiyonel birer sanat eserine dönüştürüyoruz.

Sanat, zanaat ve teknolojiyi bir araya getiren, el emeği özel tasarımlı ürünlerimizi yaşamlarınıza estetik kalıcı eserler katmak için sunuyor, ürettiğimiz her ferforje üründe daima yüksek kalite ve müşteri memnuniyetini ön planda tutuyoruz.

Bizimle tanışın, asla eskimeyecek ferforje tasarımlarla mekanlarınıza ömür boyu değer ve şıklık katalım.
Çalışma Felsefemiz
01
El Yapımı
Biz kendimizi zanaatkar ve sanatkar olarak tanımlıyoruz. Çünkü işimiz, deneyim, ustalık, el becerisi kadar bolca hayal gücü, estetik ve vizyon gerektiriyor. 40 yılı aşkın bir atölye olmanın birikimi, yüzlerce projede, binlerce farklı ürün üretmiş olmanın deneyimiyle, her ürünü özgün tasarımlar geliştiriyor, ellerimizle şekillendiriyor, kalıcı ve değerli ürünler geleceğe miras bırakıyoruz.
02
Özgün Tasarım
Bir ürünü değerli yapan fonksiyonel yani kullanışlı olması kadar, estetik ve özgün de olabilmesidir. Altınbilek Ferforje Sanat Atölyesi olarak tailor-made/custom olarak da tabir edilen kişiye ve mekan özel tasarımlar bizim en temel önceliklerimizden biridir. Tasarım ve üretim ekibimizin bu anlayışla çalışması sayesinde imza ürünler üretiyor, diğer ferforje üreticilerinden farklılaşıyoruz.
03
Dayanıklılık
Ferforje yani dövme demir malzeme itibariyle dayanıklıdır. Bakımı da kolaydır. Ancak usta olmayan ellerde, denge – basınç ayarı iyi hesaplanmamış ürünlerde kırılmalar ya da çatlamalara rastlanabilir. Altınbilek Ferforje Sanat Atölyesi olarak, her işimizde bu hesaplamaları yapar, ürünlerimizi ömür boyu size hizmet edecek şekilde tasarlar ve uygularız.
04
Günümüz mimarisinin değişmeyen trendi: Ferforje
Fransızca kökenli bir kelime olan ferforje 16. ve 18. yüzyıllar arasında çok popülerdi. O dönemde özellikle Avrupa'daki yapıların hem iç hem de dış mekanlarda yoğun olarak kullanılan ferforje, şimdi yine binaların ve dekoratif objelerin gözdesi haline geldi. Ünlü mimarların dekoratif öğe olarak çok benimsediği ferforje, iç ve dış mekanlara fark estetik çözümler sunuyor. Merdiven korkuluklarından bahçe kapılarına, balkon küpeştelerinden masa ve sandalyelere, panjurlardan pencere korkuluklarına çok sayıda alanda ferforje ürünlere rastlanıyor.